Мontaż wentylacji w biurze

Projektowanie i instalacji wentylacji w biurze realizuje się zgodnie z wymaganiami specjalnych dokumentów normatywnych, wśród których przepisy budowlane, normy higieniczno-sanitarne i standardy. Te dokumenty kontrolują intensywność wymiany powietrza, wskaźniki temperatury i normy bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Podstawowe parametry

Podstawowe parametry

Biurowy system wentylacyjny może być założony na podstawie różnych zasad naturalnej czy przymusowej wymiany powietrza. Głównymi kryteriami wyboru schematu są:

  • liczba pracowników i prawdopodobnych zwiedzających;
  • powierzchnia i wysokość sufitów w gabinetach;
  • obecność stref dla palących.

Dla każdego typu pomieszczeń w biurach jest przewidziana swoja objętość wymiany powietrza.

Jednym z najbardziej prostych sposobów jest naturalna wentylacja. Cena takiego systemu jest relatywnie niska, ale ona jest dopuszczalna w biurach o niewielkiej ilości pracowników, gdzie w gabinetach nie więcej, niż 2-3 osoby. Dopływ świeżego powietrza realizuje się przez otwory w drzwiach i oknach przy periodycznym wietrzeniu, co nie zawsze jest wygodne.

Wentylacja wyciągowa jest najbardziej skuteczna dla pomieszczeń biurowych. Nowoczesne rekuperatory dają możliwość z maksymalnym skutkiem korzystać z ciepła zużytego powietrza i zapewnić zgodność ze standardami oszczędzania energii.

PrzeznaczenieObjętość wymiany powietrza na jednego pracownika i zwiedzającego, metry sześcienne na godzinę
Gabinety 60
Pokoje spotkań 40
Sale konferencyjne 30
Korytarze, westybul, foyer 11
Toalety 75
Palarnie 100

Profesjonalnie, oszczędnie i efektywnie

Firma «Concept Climat» udziela usług kompleksowych, związanych z projektowaniem i obrachunkiem żądanej wydajności systemu wentylacyjnego dla biur. Nasi doświadczeni specjaliści dopasują odpowiedni sprzęt i realizują jego profesjonalny montaż.

Stosowanie nowoczesnych technologii i energooszczędnych systemów wentylacyjnych pozwala stworzyć komfortową atmosferę w pracy, odpowiadać przepisom higieniczno- sanitarnym dla budynków publicznych i harmonijnie dopasować elementów kanałów powietrznych do wnętrz gabinetów biurowych.

Zamówcie kosztorys i szkic Waszego systemu gratis