Dobór systemów wentylacyjnych

Wcześniej opowiedzieliśmy Wam o podstawowych momentach, które związane z doborem systemów wentylacyjnych. Dalej postaramy się powiedzieć o tym, od czego lepiej zacząć komlpektowanie i dokładniej to opisać.

Tradycyjnie ludzie w trakcie budowy nie zwracają dużo uwagi na projektowanie wentylacji i zakładają kanały wentylacyjne w ścianach dla zabezpieczenia tylko jednokrotnej wymiany powietrza.

Jeśli potrzebujecie zamówienia obrachunku instalacji wentylacyjnej oraz dwukrotnej wymiany, żeby polepszyć mikroklimat Waszego pomieszczenia, to specjaliści

«ConceptClimat» chętnie realizują taki projekt za dobrą cenę.

Etapy doboru systemu wentylacyjnego

W metodyce obliczenia firmy «ConceptClimat» kieruje się normami budowlanymi, ponieważ w tym dokumencie są zaznaczone podstawowe wymagania.

Kluczowe momenty przy doborze systemu wentylacyjnego, na które trzeba zwrócić uwagę:

 • po pierwsze, nauczyć się planu pomieszczeń i wyliczyć ich powierzchnie;
 • po drugie, określić wymianę powietrza w metrach sześciennych na godzinę.
Etapy doboru systemu wentylacyjnego
Obrachunek inżynierski systemów wentylacyjnych

Obrachunek inżynierski systemów wentylacyjnych

Żeby zacząć dobór sprzętu, trzeba obliczyć powierzchnię pomieszczenia:

S=L1*L2*H, gdzie

 • L1 — długość;
 • L2 — szerokość;
 • H — wysokość.

Dalej określamy na dwa sposoby wielkość wymiany powietrza i wybieramy z tych odpowiedzi największe znaczenie:

Wymiana powietrza od ilości ludzi:

L=N*Lh, gdzie

 • L - wydajność instalacji;
 • N - ilość ludzi;
 • Lh - związek z normami budowlanymi i wynosi 60 metrów sześciennych na godzinę na jedną osobę

Wymiana powietrza według krotności:

L=n*S*H, gdzie

 • L - wydajność instalacji;
 • n - wielkość krotności wymiany powietrza (ustala się dla mieszkań i domów jednorodzinnych 1-3, dla przedsiębiorstw, działów i magazynów dobiera się indywidualnie w zależności od przeznaczenia pomieszczenia);
 • S - powierzchnia pomieszczenia, metr kwadratowy;
 • H - wysokość obiektu, metr.

Dobór systemu wentylacyjnego jest codziennym naszym zadaniem. Zamówiwszy obrachunek w firmie «ConceptClimat», dostaniecie indywidualne, kompleksowe rozwiązanie techniczne dla zadań o różnej trudności.

Wybór instalacji wentylacyjnej

Głównym członem w instalacji wentylacyjnej jest wentylator, dla doboru którego wyliczyliśmy niezbędne wskaźniki. Zgodnie z otrzymaną wielkością wydajności według katalogów wytwórców dobiera się odpowiedni model urządzenia. Polecamy kupno wentylatora z zapasem mocy, w celu niwelowania geometrii kanałów powietrznych (kanały pod kątem 90, przejścia itp.).

Wartość urządzenia zależy bezpośrednio od jego charakterystyk. Fachowe podejście przy doborze systemów wentylacyjnych, wykonywane przez «ConceptClimat», pozwala znaleźć kompromis między polityką cenową a wymaganiami.

Dobór systemu wentylacyjnego dla mieszkań, domów

Wielkość, która charakteryzuje wydajność, jest kluczowym znaczeniem przy doborze systemu wentylacyjnego dla domów i mieszkań. Również ważnymi charakterystykami będzie poziom hałasu i słusznie zaprojektowana geometria kanałów powietrznych, żeby zabezpieczyć ciąg powietrza.

Nasze wieloletnie doświadczenie podpowiada, że montaż instalacji wentylacyjnej gwarantuje przytulny mikroklimat i komfortowy pobyt w mieszkaniu. Zamówić dobór możecie u naszych specjalistów, którzy zwrócą uwagę na Wasze wymagania i przygotują obrachunek projektu «pod klucz» za optymalną cenę.

Dobór systemu wentylacyjnego dla mieszkań, domów
Dobór wentylowania przemysłowego i społecznego

Dobór wentylowania przemysłowego i społecznego

Typowymi charakterystykami wentylowania przemysłowego i społecznego są zakresy pracy i objętość wymiany powietrza. Dobór systemu wentylacyjnego w firmie

«ConceptClimat» dla wentylowania społecznego różni się od doboru sprzętu, który jest w mieszkaniach i domach. Przez naszych specjalistów zakłada się dodatkowy zapas trwałości elementów łączących, odgałęzień, dysz i sprzętu.

Wymiana powietrza w pomieszczeniach przemysłowych dzieli się na dwa typy:

 • lokalny;
 • wspólny.

Polecamy połączenie obu opcji. To pozwoli mieć większą skuteczność przy minimalnych wydatkach na wartość montażu i posiadania. Zamówić korzystne rozwiązanie projektowe dla Waszego biznesu możecie w firmie «ConceptClimat».

Wartość doboru wentylacji od firmy Concept Climat

Wartość doboru wentylacji potrzebuje indywidualnego podejścia i wiedzy właściwości Waszego pomieszczenia, poczynając od geometrii pomieszczeń i planu gmachu, kończąc na ilości ludzi i wymianie powietrza.

Tylko zwróciwszy uwagę na wszystkie niuanse, specjaliści firmy «ConceptClimat», przygotują dla Was fachowy obrachunek, dotyczący wartości projektu, i zorientują z powodu ceny każdego etapu montażu.

Jak zamówić dobór systemu wentylacyjnego?

Pojawiają się pytania w trakcie zapoznania się z materiałami? Zwróciwszy się do współpracowników firmy «ConceptClimat», dostaniecie szczegółowe informacje o obrachunku Waszego projektu, prac montażowych i rozruchowych, cenie, paszportyzacji. Również macie możliwość zamówienia doboru systemu wentylacyjnego «pod klucz».

Zamówcie kosztorys i szkic Waszego systemu gratis