Montaż klimatyzacji przemysłowych

Dla zapewnienia skuteczności klimatyzacji pomieszczeń o wielkiej przestrzeni poleca się realizować montaż o mocy więcej, niż 10 kW. Takie agregaty zapewniają działanie systemu wentylacyjnego w kompleksach handlowo-rozrywkowych, biurowych, szpitalnych i hotelowych oraz blokach i magazynach.

Rodzaje wentylacji przemysłowych

Rodzaje wentylacji przemysłowych

W zależności od powierzchni i innych właściwości architektonicznych budynku inżynierowie dopasowują optymalny schemat wentylacji obiektu w zakresie przemysłowym. Każdy z systemów ma pewne przewagi i ograniczenia:

  • VRV - stosuje się na obiektach o powierzchni do 100 tysięcy metrów kwadratowych i o zmianie wysokości nie więcej, niż 50 metrów;
  • chłodziarki - mają wysoką ekonomiczność, ale potrzebują budowy szerokiej sieci wodociągowej, trzeba prowadzić poważne prace projektowe;
  • klimatyzatory chłodzone powietrzem - w zależności od właściwości architektonicznych budynku stosują instalacje przemysłowe z pionowym, poziomym i odśrodkowym wyprowadzeniem powietrza.

Funkcjonowanie wentylacji przemysłowej typu VRV jest uzasadnione według modułowego schematu podłączenia osobnych bloków, zainstalowanych na dachu albo w innym wygodnym miejscu o kumulacyjnej mocy w zależności od żądanej wielkości wydajności. Każdy z modułów podłącza się do jednego rurociągu magistralnego, po którym freon cyrkuluje po całym budynku, przechodząc przez ewaporatory. Bloki wewnętrzne mogą być instalowane w każdym pomieszczeniu i mogą mieć różne konstrukcje.

Instalacja wentylacji przemysłowej w firmie specjalistycznej «Concept Climat» jest realizowana przez kwalifikowanych pracowników po dokładnym opracowaniu projektu inżynierskiego i obrachunku. Dobra cena i profesjonalizmu są naszymi głównymi przewagami.

Zamówcie kosztorys i szkic Waszego systemu gratis