Montaż klimatyzacji kasetonowych

Profesjonalne realizowany montaż klimatyzacji kasetonowych w dużych pomieszczeniach pozwala załatwić kilka problemów, związanych ze stosowaniem biurowych systemów klimatyzacji. Podział sufitowy dopływów powietrza pozbawia pojawienia przeciągów i pozwala równomiernie mieszać masy powietrza. Klimatyzacje kasetonowe są szeroko wykorzystywane w kompleksach handlowo-rozrywkowych, sklepach, klubach fitness, szpitalach, biurach.

Właściwości techniczne i przewagi

Właściwości techniczne i przewagi

Składa się klimatyzacja kasetonowa z zewnętrznego agregatu skraplającego i bloku wewnętrznego. Cechą takiego systemu jest możliwość tworzenia sieci rurociągów chłodziwa od jednego agregatu skraplającego do innych ewaporatorów w różnych pokojach. To obniża cenę całego kompleksu sprzętu w porównaniu z kupnem osobnych klimatyzacji i obniża ogólne zużycia energii.

Także są takie przewagi:

  • brak przeciągów;
  • wdrożenie do wnętrz o różnej stylistyce;
  • możliwość objęcia wielkiej przestrzeni za pomocą jednego agregatu.

Pomieszczenia biurowego albo zdrowotnego przeznaczenia charakteryzują się relatywnie statyczną lokalizacją ludzi. Przez to trzeba całkowicie usunąć prawdopodobieństwo pojawienia mocnych dopływów powietrza, które mają jeden kierunek.

System dystrybucji powietrza klimatyzacji kasetonowej ma czterostronny kierunek. Dzięki temu, że montaż bloku wewnętrznego realizuje się w środku pokoju, dopływy dzielą się praktycznie po całym suficie, opadając bez zbędnego tłoczenia i przeciągów tylko za pomocą większej gęstości zimnego powietrza.

Właściwości montażu

Instalacja klimatyzacji kasetonowej w pomieszczeniach związana z potrzebą budowy sufitu podwieszanego albo jego otwarcia. Większość producentów robi «kasetony» bloku wewnętrznego, które są takie, jak komórki sufitów podwieszanych - 600×600 mm, 900×900 mm itd. To ułatwia montaż i pozwala wdrożyć klimatyzację do wnętrza. Istnieją też duże formaty, między innymi prostokątne.

Firma «Concept Climat» instaluje różne typy klimatyzacji kasetonowych w obiektach o różnym przeznaczeniu i powierzchni. Cena prac montażowych zależy od specyfiki pomieszczenia i właściwości sprzętu.

Zamówcie kosztorys i szkic Waszego systemu gratis