Montaż klimatyzacji kanałowych

Umiejętnie zaprojektowany schemat podziału kanałów powietrznych, dobrze dopasowana wydajność i profesjonalnie zrealizowany montaż klimatyzacji kanałowych dają możliwość zapewnienia skutecznego ochłodzenia albo nagrzewania powietrza oraz zaoszczędzania pieniędzy przy nabyciu i eksploatacji sprzętu.

Podobne systemy klimatyzacji są szeroko wykorzystywane w budynkach mieszkalnego, produkcyjnego albo komercyjnego przeznaczenia, kiedy trzeba stworzyć komfortowy mikroklimat jednocześnie w kilku pomieszczeniach. W takiej sytuacji stosowanie tradycyjnych klimatyzacji jest nieracjonalne w związku z wysoką wartością i obecnością mnóstwa agregatów skraplających na fasadzie. Analogiczną wadę estetyczną mają też bloki wewnętrzne, które trzeba organicznie dopasowywać do wnętrz, co nie zawsze jest możliwe.

Przewagi

Montaż klimatyzatorów kanałowych

Korzystanie z klimatyzacji kanałowych w mieszkaniu, hotelu czy centrum biurowym pozwala harmonijnie wdrażać system klimatyzacji powietrza do designu jakiegokolwiek stylu. Taki schemat klimatyzacji składa z jednego dla wszystkich pomieszczeń wewnętrznych agregatu skraplającego i jednego bloku wewnętrznego. Od nich rozpowszechnia się po całym budynku sieć kanałów powietrznych, co dało nazwę całemu systemowi.

Przewagami takiego rozdzielenia kanałów powietrznych od jednego ewaporatora i bloku sprężarki są:

  • możliwość obsługi wielkich powierzchni;
  • dokładny kierunek wektorów ruchu powietrza;
  • praca jednocześnie z kilkoma pomieszczeniami;
  • brak nagromadzenia agregatów skraplających na fasadzie;
  • ukryty montaż kanałów powietrznych i stosowanie kratek dekoracyjnych w ogólnym stylu wnętrza.

Instalacja klimatyzacji kanałowej realizuje się z zastosowaniem antresoli maskujących oraz sufitu podwieszanego lub napinanego. To pozwala uniknąć dysonansu w stylistyce

i otwiera wielkie możliwości dla designerów. Ważną przewagą jest także ekonomiczność. Zużycie energii kanałowego systemu klimatyzacji jest mniejsze sumarycznych wydatkowań na osobne klimatyzacje dla każdego pokoju.

Firma «Concept Climat» realizuje projektowanie kompleksowe i montaż systemów wentylacyjnych kanałowego typu. Cena naszych usług zależy od właściwości budowli, jego powierzchni i cech technicznych sprzętu.

Zamówcie kosztorys i szkic Waszego systemu gratis