Montaż klimatyzacji centralnej

Profesjonalny montaż klimatyzacji centralnej według poprawnie zaprojektowanego schematu pozwala łączyć w utworzonej sieci inżynierskiej funkcje wentylacji wyciągowej, filtracji, klimatyzacji i rekuperacji ciepła. Taki system wentylacyjny instaluje się na dużych obiektach sportowego, zdrowotnego, handlowo-rozrywkowego, oświatowego i innego przeznaczenia społecznego, w tym restauracje, dworce i sale koncertowe.

Właściwości konstrukcji

Właściwości konstrukcji

Konstrukcja klimatyzacji centralnej nie przypuszcza eksploatacji automatycznej i potrzebuje podłączenia do modułu wymiany ciepła, za pomocą którego odbywa się ogrzewanie albo ochłodzenie przesuwających się po kanałach powietrza w środku budynku mas powietrza.

Oprócz sieci kanałów powietrznych i wyciągowych z kratami i dyfuzorami, klimatyzacje centralne zawierają zestaw sekcji standardowych, które wypełniają pewne funkcje:

  • wentylatory do tłoczenia mas powietrza i wymuszonej cyrkulacji;
  • rekuperator ciepła do wymiany ciepła między masami powietrza (pozwala zaoszczędzić do 70% energii);
  • wymienniki ciepła modułów grzewczych i chłodzących;
  • filtry mechaniczny, węglowy i bakteriobójczy (opcjonalnie).

Kompletowanie końcowe i instalacja klimatyzacji centralnej realizuje się po układaniu i uzasadnieniu inżynierskiego całego systemu wentylacyjnego z przeprowadzeniem dokładnych obrachunków żądanej mocy, wydajności i funkcjonowania. Tylko poprawne projektowanie pozwala zapewnić wysoką skuteczność i ekonomiczność. Montaż takiej klimatyzacji potrzebuje osobnego pomieszczenia.

Firma «Concept Climat» realizuje kwalifikowany montaż «pod klucz» systemów klimatyzacji centralnej. Naszą cena jest dostępna dla większości inwestorów i posiadaczy nieruchomości komercyjnej.

Zamówcie kosztorys i szkic Waszego systemu gratis